• سه شنبه ۱۷ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۲۱:۰۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 977-5291-5
  • خبرنگار : 68001
  • منبع خبر : گزارش

پرداخت ۷۶۰ میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه بانک رسالت در کردستان/
توسعه اشتغال جوانان با ایجاد کانون های کار و زندگی

 
مدیر شعب بانک قرض الحسنه رسالت استان کردستان از پرداخت ۷۶۰ میلیارد ریال  تسهیلات طی شش ماهه اول سال جاری در استان خبر داد.
به گزارش خبرگزاری ایسنا منطقه ی کردستان، علیمراد نیکوپناه صبح امروز(۱۷ مهر) در نشست خبری با اصحاب رسانه،اظهار داشت: بانک رسالت تنها بانک خصوصی قرض الحسنه کشور است که علی رقم هیچ گونه تبلیغات دارای یک شبکه گسترده بوده که در استان کردستان دارای هفت شعبه می باشد.
وی افزود: طی سال ۹۵، ۱۲۴هزار، سال ۹۶ ۱۵۰هزار و شش ماهه نخست سال جاری ۱۶۵هزار سپرده در این بانک وجود دارد که نشان دهنده اعتقاد مردم استان به فرهنگ قرض الحسنه می باشد.
نیکوپناه با اشاره به تعداد تسهیلات اعطایی، بیان داشت: طی سال ۹۶، ۱۱هزار فقره به مبلغ ۱۲۳ میلیارد تومان و طی شش ماهه نخست سال جاری تعداد شش هزار فقره تسهیلات قرض الحسنه به مبلغ ۷۶ میلیارد تومان با کارمزد ۲ و صفر درصد پرداخت شده است.
مدیر بانک رسالت استان با اشاره به اینکه قرض الحسنه سلاح مبارزه با ربا می باشد،گفت: قرض الحسنه باید سه ویژگی شرعی، آسان و ارزان داشته باشد.
وی افزود: رسالت، بانک اجتماعی با خدماتی نوین می باشد که تحت نظارت بانک مرکزی و در پوشش شبکه شتاب فعالیت می کند.
این مدیر بانکی در ادامه به بیان اهداف بانک پرداخت و یادآورشد: ترویج فرهنگ قرض الحسنه، توسعه کارآفرینی و توسعه همیاری اجتماعی از اهداف این بانک می باشد.
وی عنوان کرد:سیستم اعتبارسنجی‌در راستای آسان سازی خدمات و بانکداری اجتماعی با رویکرد ارائه خدمات به گروه های مختلف بدون نیاز به شعبه از خدمات نوین بانک رسالت است.
نیکوپناه ضمن اشاره به اشتغال جوانان، بیان کرد: کانون های کار و زندگی با هدف توسعه کسب و کارها راه اندازی می شود که در این راستا یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان تسهیلات برای اشتغال جوانان استان در نظر گرفته شده است.
مدیر امورشعب بانک رسالت کردستان گفت: ۲۰۸ کانون همیاری اجتماعی در استان ایجاد شده که ۱۵هزار نفر عضو این کانون ها هستند.
وی در پایان بیان کرد:۴۳۳ فقره وام ازدواج به مبلغ چهار میلیارد تومان پرداخت شده و همچنین ۵۷۶ وام قرض الحسنه با اعتبار شش میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان به مددجویان کمیته امداد و بهزیستی اختصاص پیدا کرده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: