• پنجشنبه ۱۹ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 977-8190-5
  • خبرنگار : 68017
  • منبع خبر : گزارش

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری کردستان:

جشنواره انار اورامان فرصتی برای معرفی محصولات کردستان در سطح کشور است

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری کردستان جشنواره انار اورامان را ظرفیتی برای معرفی محصولات استان دانست و گفت: برگزاری موفق این جشنواره مستلزم همکاری و هماهنگی دستگاه‌های مختلف است.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، کورش مرادی امروز (19 مهر) در سومین جلسه هماهنگی برگزاری جشنواره انار اورامان، اظهار کرد: برگزاری جشنواره انار، شناساندن یکی از مزیت‌های برتر کردستان به مردم استان و حتی کشور است.

وی افزود: این جشنواره سال گذشته در مرحله شهرستانی موفق عمل کرده و با توجه به اینکه امسال این جشنواره در سطح استانی و گسترده‌تر از سال گذشته است، برگزاری موفق آن نیازمند همکاری بیش از پیش دستگاه‌های مختلف است.

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استان کردستان عنوان کرد: به منظور معرفی بهتر این محصول در سطح استان و کشور، خبرنگاران و عکاسان استان باید این جشنواره مهم را به خوبی پوشش دهند و تورهای مسافرتی هم از این جشنواره علاوه بر ایجاد درآمد برای معرفی محصول استفاده کنند.

وی تصریح کرد: این جشنواره می‌تواند جایگاهی بهتر برای محصولات استان در کشور رقم بزند و این مهم با مشارکت و همکاری دستگاه‌ها ممکن می‌شود.

مرادی تاکید کرد: باید از طریق هماهنگی با باغداران و مردم این روستاها، زمینه را برای حضور مسافران در باغها و دیدن نحوه برداشت انار در این روستاها فراهم کنیم و انار به اندازه کافی در دسترس حاضرین وجود داشته باشد.

وی بر ضرورت اطلاع رسانی در هفته اخیر پیش از برگزاری جشنواره تاکید کرد و گفت: برگزاری موفق این جشنواره و بازتاب آن در سطح کشور، می‌تواند جلب اعتبارات کشوری و همچنین شادی مردم این منطقه را در پی داشته باشد.

لازم به ذکر است این جشنواره روزهای 25، 26 و 27 مهر ماه جاری در روستاهای سلین، بلبر، ژیوار و ناو برگزار می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: